دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 
 • پذیرش دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد حضوری و غیر حضوری مطالعات زنان
  دانشکده زن و خانواده (وابسته به دانشگاه ادیان)‌در سال تحصیلی 1397 به ده تن از اتباع غیرایرانی که به فارسی آشنا باشند، بورس تحصیلی رشته مطالعات زن در دو گرایش «خانواده» و «حقوق زن در اسلام» در مقطع ارشد به صورت حضوری و غیرحضوری اعطاء می‌کند. پذیرفته‌شدگان از پرداخت هزینه تحصیل معافند و در پایان دوره، مدرک معتبر کارشناسی ارشد وزارت علوم را دریافت می‌کنند. طول ترم تحصیلی سه الی چهار نیم‌سال است. 
   
   

   

  ادامه مطلب
 • دانشکده زن و خانواده؛ نوپا و پویا

  مصاحبه با دکتر بهروز حدادی رئیس دانشکده زن و خانواده و دانش آموخته سطوح عالی حوزه و دانش آموخته مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم و صاحب آثار و مقالات علمی ...

  ادامه مطلب
 • با حضور اعضای فراکسیون زنان مجلس در دانشگاه ادیان و مذاهب چشم انداز، موانع و راهکارهای مطالعات زنان مورد بررسی قرار گرفت

  دانشجویان دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب در این نشست سوالات، انتقادات، دغدغه ها و مطالبات خود را درباره وضعیت زنان در جامعه امروز ایران با رئیس و اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند و خواستار پیگیری آنها شدند.

  ادامه مطلب
 • دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس با رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

  اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفتگو کردند.

  ادامه مطلب
 • دانشکده در یک نگاه

  از گذشته تاکنون مسئله زن و حقوق زنان از دغدغه‌های اصلی انسان‌ها، ادیان، جوامع و مکاتب بوده است.

  ادامه مطلب
 

ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید الورود و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به تمامی دانشجویان و اساتید عزیز مطالعات زنان به اطلاع کلیه عزیزان می رساند که از روز سه شنبه کلاسهای ترم آغاز خواهد شد.

 

مواد امتحانی آزمون جامع رشته مطالعات زنان در سه گرایش «حقوق زن در اسلام»، «مطالعات نظری جنسیت» و «مطالعات تطبیقی زن در ادیان» نوبت دوم سال تحصیلی1397- 1396 دانشکده مطالعات زن و خانواده اعلام شد.

 

قابل توجه طلاب سراسر کشور، معاونت آموزش دانشگاه ادیان و مذاهب اعلام کرد:

معاونت آموزش دانشگاه ادیان و مذاهب اعلام کرد رشته های «حقوق زن در اسلام» و «زن و خانواده» به فراخوان پذیرش ارشد مجازی ویژه طلاب افزوده شد.

قابل توجه دانشجویان ارشد و دکتری

نکاتی که دانشجو، در تمامی مراحل، مد نظر خواهد داشت، عبارتند از:

 

 1. در تمامی مراحل، مصوبه از طریق ایمیل به دانشجو ابلاغ خواهد شد.
 2. حضور دانشجو در مرحله اول الزامی نیست اما در صورت صلاحدید اعضای شورای علمی دانشکده، می‌تواند الزامی شود.
 3. فرم‌ها در قالب فایل word به آدرس thesis1392@gmail.com  باید ارسال گردد.

 

اولین دفاعیه دکتری در دانشکده زن و خانواده صورت گرفت

جلسه دفـاع از پایان‌نامه دکتری با عنوان مناصب سیاسی- اجتماعی زنان از منظر فقه امامیه و حقوق اساسی ایران (مبانی و قلمرو) در گروه حقوق زن در اسلام معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده زن و خانواده برگزار شد.

موضوعات پیشنهادی پایان نامه‌‌های 15 تن از دانشجویان دانشکده (هشت دانشجوی ورودی سال  92، شش دانشجوی ورودی‌ 93 و یک دانشجوی ورودی 94) در جلسات دانشکده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دانشجویان و داوطلبان دکتری و ارشد مطالعات زنان

با سپاس از الطاف خداوند و تشکر از استقبال گسترده دانشجویان گرامی، دوره جدید کلاسهای زبان تخصصی ویژه مطالعات زنان و نیز دوره جدید زبان عمومی (شامل گرامر کاربردی و درک مطلب) به زودی از شهریور ماه شروع خواهد شد. در این برنامه از استادان مسلط رشته در حوزه مطالعات اسلامی، مطالعات اجتماعی، زن و خانواده و ادیان استفاده خواهد شد و برای ارتقای کیفیت کلاسها از امکاناتی چون برنامه آموزش غیرحضوری آفلاین و آنلاین و ویدئوهای آموزشی بهره‌مند خواهیم شد.

قابل توجه دانشجویان دکتری و ارشد مطالعات زنان

نظر به رایزنیهای انجام شده با مسؤولان محترم و به منظور کسب مجوز تدریس درس «دانش خانواده»، متقاضیان محترم می توانند درخواست خود را به دفتر دانشکده تحویل یا به آدرس ایمیل M.k.shayan@gmail.com ارسال نمایند. 

گفتنی است اصل فرایند جذب با درخواست گروه علمی در هر دانشگاه و صدور مجوز موقت شروع می شود و این فرایند همچنان ادامه دارد. 

 

نکاتی چند در برگزاری دومین زبان تخصصی در تهران

 

دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز