دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

مدرسه زمستانی روش

 
تاریخ انتشار: 1400/11/11    تعداد بازدید: 91

مدرسه زمستانی روش

مدرسه زمستانه (متوسطه) در ادامه مدرسه تابستانه (مقدماتی) روش و باهدف آموزش و ارتقای مهارت­های روشی دانشجویان برگزار می­شود.

مدرسه زمستانه (متوسطه) در ادامه مدرسه تابستانه (مقدماتی) روش و باهدف آموزش و ارتقای مهارت­های روشی دانشجویان برگزار می­شود. در مدرسه زمستانه روش کلیات اساسی روش پژوهش کمی، کیفی و مطالعات اسلامی معرفی شد و اکنون در مدرسه متوسطه به مهارت­های اساسی جمع­آوری داده­ها پرداخته خواهد شد.

آقای دکتر دهقان در کارگاه روش پژوهش حدیثی علاوه بر معرفی منابع حدیثی معتبر به روش مشهور در بررسی دلالی و سندی روایات در علوم حدیث و همچنین به روش‌های جدید در پژوهش‌های حدیثی می­پردازند. در کارگاه پژوهش­های لغوی با نقد بسنده کردن به معاجم لغوی برای کشف معنای الفاظ در متون دینی به اهمیت بررسی استعمال‌ها و منابع و چگونگی این بررسی می­پردازند.

خانم دکتر خراسانی با مبحث اصول مصاحبه­های کیفی به اهمیت مصاحبه، صورت­بندی سؤالات مصاحبه، ارتباط سؤالات مصاحبه با ادبیات پژوهش و دانش محقق، نحوه مواجهه با مشارکت­کنندگان پژوهش، مهارت­های پیش­راندن مصاحبه و ... می­پردازند. در بحث اصول کدگذاری به تعریف کدگذاری، اصول کدگذاری، انواع کدگذاری، نحوه کدگذاری، دسته­بندی کدها و تبدیل آن‌ها به مفاهیم، دسته­بندی مفاهیم و تبدیل آن‌ها به مؤلفه و مقوله آموزش داده می­شود.

آقای دکتر آینه­چی در مبحث آشنایی با روش­های کمی گردآوری داده­ها به انواعی از روش‌های جمع­آوری داده­ها در پژوهش­های کمی می­پردازند. در بحث اصول تحلیل آماری به انواع روش­های کمی تحلیل داده­های کمی، استخراج نتایج و نحوه تفسیر آن‌ها پرداخته خواهد شد.

 


برای دریافت پوستر مدرسه زمستانی روش بر روی عکس زیر کلیک کنید

 نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.