دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

آیین نامه آزمون جامع

 
تاریخ انتشار: 1398/10/09    تعداد بازدید: 185

آیین نامه آزمون جامع

امتحان جامع، آزمونی تخصصی است که پس از گذراندن واحدهای درسی دوره آموزشی به‌منظور احراز قابلیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجو برگزار می‌گردد.

 آیین‌نامه آزمون جامع

ماده 1:

امتحان جامع، آزمونی تخصصی است که پس از گذراندن واحدهای درسی دوره آموزشی به‌منظور احراز قابلیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجو برگزار می‌گردد. دانشجو باید با نظارت گروه آموزشی ـ پژوهشی مربوط در یک آزمون که شامل سه یا چهار ماده امتحانی به انتخاب گروه آموزشی است، شرکت کند. این آزمون باید به‌گونه‌ای باشد تا توانمندی تحلیل و استنباط دانشجو ازنظر گروه سنجیده شود.

ماده 2:

حداقل نمره قبولی در آزمون جامع میانگین شانزده (16) از همه مواد امتحانی می‌باشد که نباید نمره هیچ‌کدام از مواد امتحانی کمتر از چهارده (14) باشد.

تبصره:

در صورتی اخذ نمره کمتر از چهارده (14) در یک یا چند ماده امتحانی درصورتی‌که میانگین کل نمرات کسب‌شده بالاتر از شانزده (16) باشد، دانشجو ملزم به شرکت مجدد در آزمون همان ماده امتحانی است و پس از کسب نمره قبولی در آن ماده قبولی ارزیابی جامع در همان ترم اولیه برای ایشان درج می‌گردد.

ماده 3:

گذراندن کلیه واحدهای درسی اعم از جبرانی و اصلی برای اخذ مجوز شرکت در امتحان جامع ضروری است.

تبصره:

آن دسته از دانشجویان دکتری که در آزمون جامع قبول‌شده‌اند و پس‌ازآن مشخص‌شده است که در برخی دروس دوره آموزشی نمره نیاورده‌اند، نیاز به شرکت دوباره در آزمون جامع ندارد.

ماده 4:

در صورت عدم قبولی در امتحان جامع دانشجو تنها یک‌بار دیگر می‌تواند در آزمون شرکت نماید و آن را با موفقیت بگذراند.

تبصره:

تصمیم‌گیری در مورد ادامه تحصیل و امکان شرکت مجدد در آزمون در مورد این دسته از دانشجویان بر عهده کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه خواهد بود

 

آیین‌نامه معافیت از امتحان جامع در مقطع دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب

ماده 5:

مدیران گروه‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه می‌توانند در صورت صلاحدید و پس از بررسی و تائید در کمیته علمی گروه، دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب را با ارائه دو مقاله علمی ـ پژوهشی چاپ‌شده در مجلات دارای نمایه معتبر که در ذیل نام و نام خانوادگی دانشجو عبارت «دانشجوی رشته ... [نام کامل رشته تحصیلی] دانشگاه ادیان و مذاهب» درج گردیده باشد، از شرکت در ارزیابی جامع معاف کنند و نمره هفده (17) برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته خواهد ‌شد.

تبصره 1:

بررسی و تائید؛ اصالت مقالات و ارزش علمی و همچنین ارتباط موضوع مقالات با رشته تحصیلی دانشجو بر عهده گروه‌ می‌باشد و نحوه اجرای این بررسی‌ها به تشخیص گروه‌ها خواهد بود.

تبصره 2:

منظور از مجلات معتبر فقط شامل این موارد می‌گردد:

الف: نشریات دارای درجه علمی ـ پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

ب: نشریات دارای درجه علمی ـ پژوهشی از شورای عالی حوزه‌های علمیه. (مقاله‌های همایشی در معافیت از آزمون جامع، نقشی ندارند)

ماده 6:

یکی از مقالات ارائه‌شده توسط دانشجو باید با همکاری اعضاء هیئت‌علمی گروه مربوط و یا اساتید مورد تائید گروه به تألیف رسیده باشد.

ماده 7:

گروه می‌تواند با ارائه مقاله یا مقالاتی که تمامی شرایط ماده سابق را دارا باشد، دانشجو را از شرکت در یک یا چند ماده محدود امتحانی نیز معاف نماید.

ماده 8:

این آیین‌نامه در هشت ماده به تصویب رسیده و از ابتدای نیمسال اول سال تحصیلی 96 ـ 95 لازم اجرا است.

ماده 9:

چنانچه چند دانشجوی دانشگاه ادیان و مذاهب به‌صورت مشترک مقاله‌ای ارائه نموده باشند، امتیاز آن به نسبت بین ایشان تقسیم و جداگانه محاسبه می‌گردد.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز