دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

برگزاری زبان تخصصی ویژه مطالعات زنان در تهران

 
تاریخ انتشار: 1397/04/23    تعداد بازدید: 461

برگزاری زبان تخصصی ویژه مطالعات زنان در تهران

توضیحاتی در مورد کلاس دوم زبان تخصصی (تافل تخصصی)

با سلام و احترام. خوشبختانه و به لطف خداوند، چهارمین هفته کلاس زبان تخصصی ویژه یا تافل تخصصی با استقبال عزیزان دانشجو برگزار و در حال ادامه است. در این کلاسها، متون و محتواهای مهم و مختلفی که مرتبط به رشته است و چه بسا قبلاً در کلاسها کار نشده است، مورد بررسی و مرور علمی قرار میگیرد و هدف این است که توانایی درک مطلب دانشجو در رشته تخصصی افزایش یابد. از این رو، تلاش عزیزان در دوره، هم به یک معنا ارتقای زبانی است و هم تسلط بیشتر بر محتواهایی که کمابیش با آن آشنا هستند.

 

در این دوره ها، مدخلهای قرانی دایره المعارف قرانی مک اولیف، از انتشارات بریل و دایره المعارف قرآن لیمن در حوزه زن و خانواده بررسی و خوانده میشود. مقالات مختلف مطالعات زنان و جنسیت و نیز متون حقوق خانواده و پاره ای فعالیتهای جنبی اعم مکالمه و ترجمه و گرامر و ویدیو در این دوره مورد توجه است.

به فارغ التحصیلان دوره اعم از دانشجویان دکتری و ارشد، گواهی خاص توسط دانشکده زبان و زنان داده میشود که دارنده آن، نیازی به گذراندن واحدهای عمومی زبان یا واحدهای تخصصی ترمهای عادی ندارد.

این دوره ها برای دانشجویانی مناسب است که در زبان انگلیسی در حد متوسط به بالا هستند. با رایزنیهای انجام شده با ریاست محترم دانشکده زبان، برای کسانی که مایل به گذراندن دوره از پایه هستند، دوره ای ویژه در شش واحد درسی ارایه میشود که میتواند مقدمه خوبی برای ورود به دوره تخصصی باشد.

بعضی از جزییات دوره

 

  1. این دورهها طبق مصوبه خاص شورای آموزشی دانشگاه برای دانشکده زن و نیز مصوبه شورای علمی دانشکده برگزار میشود و طراحی و اجرای آن کار مشترک دانشکده زن و خانواده و دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه است.
  2. دوره به طور فشرده و به زودی در روزهای سه شنبه در تهران برگزار میشود و در کمتر از سه ماه آزمون آن برگزار میشود. بیشتر کلاسها در تهران است. به احتمال زیاد، بعضی قسمتها هم به طور غیرحضوری ارایه شود.
  3. به دلیل مشکل تامین کلاس، شروع این کلاس به تاخیر افتاد ولی با مساعدت یکی از عزیزان، این مشکل برای یک گروه فعلا حل شده است و امیدواریم که امکان تکرار دوره در تهران باشد ولی تضمینی ندارد.
  4. حجم کلاسها حدود صد ساعت و معادل شش یا هفت واحد درسی است و تقریبا دویست صفحه متن تخصصی متنوع و مرتبط با رشته خوانده میشود.
  5. برای موفقیت در دوره لازم است دانشجو وقت کافی در اختیار داشته باشد (بیست ساعت در هفته).
  6. این دوره هم به توان علمی و هم تسلط زبانی دانشجو کمک میکند و میتواند مقدمه برای تسلط در ارایه مقاله در نشستهای بین المللی و غیره به انگلیسی و فارسی باشد.
  7. عزیزانی که نیاز به دوره پایه ای گرامر و درک مطلب دارند، ابتدا در دوره مقدماتی ثبت نام کنند و بعدا در دوره تخصصی.
  8. به احتمال زیاد، در ترم آینده کسانی واحد زبان تخصصی را  می توانند انتخاب کنند که بر اساس تست، حداقل نمره انگلیسی عمومی را کسب کرده باشند.
  9. با گذراندن دوره زبان عمومی و تخصصی دانشجویان دوره ارشد و دکتری در ترم نیازی به انتخاب واحد زبان ندارند و قبولی در این برنامه میتواند جانشین کلاسهای ترم باشد.
  10. تدریس کلاسها توسط چند تن از استادان در حوزه های مختلف علمی از جمله جناب اقای دکتر لبیبی خواهد بود.

 لطفا برای ثبت نام اولیه در کلاس ظرف امروز و فردا به دفتر دانشکده مراجعه فرمایید یا به صورت تلفنی با سرکار خانم شایان تماس بگیرید یا از طریق ایمیل m.k.shayan@gmail.com  اقدام نمایید.  موفق باشید.

 


نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز