دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

قابل توجه داوطلبان دکتری و ارشد مطالعات زنان در سال 1397

 
تاریخ انتشار: 1397/03/20    تعداد بازدید: 678

قابل توجه داوطلبان دکتری و ارشد مطالعات زنان در سال 1397

با سلام و آرزوی قبولی طاعات. دانشکده زن و خانواده مفتخر است طی سالهای گذشته، میزبان جمع قابل توجهی از علاقه مندان این رشته در دو مقطع دکتری و ارشد بوده و همواره کوشیده است با بهره گیری از توان علمی استادان محترم در دانشگاه ادیان و نیز دیگر استادان گرامی حوزوی و دانشگاهی در قم و تهران، دوره های آموزشی را با کیفیتی متفاوت و مطابق با نیازها برگزار کند و خوشبختانه روند آموزشی نشان از ارتقای فرآیند آموزشی به مرور زمان داشته و دارد. 

خدای را بر این نعمت سپاسگزاریم، و قدردان حسن اعتماد همه علاقه مندان این رشته هستیم که از راههای دور و نزدیک در این مرکز مشغول به تحصیل بوده و هستند. در پاسخ به این حسن اعتماد و به منظور بالا بردن توان علمی دانشجویان، دانشکده علاوه بر اجرای برنامه های عادی مانند دیگر گروههای آموزشی، برنامه های مختلف و متعددی را بدون دریافت هزینه ارایه کرده است که از این جهت نمونه ای برای آن نمی توان یافت. توجه به ارتقای سطح زبان عمومی و تخصصی دانشجویان یکی از نکاتی است که پیوسته مدنظر بوده و هست.

در خصوص پذیرش دانشجو در رشته مطالعات زنان در سال 97 این نکات نیز تقدیم میشود:

1. پذیرش دانشجو صرفا و بر اساس ملاحظات علمی و مطابق قوانین و مقررات وزارتی انجام میپذیرد. حتی در پذیرش دانشجو، جنسیت نیز لحاظ نشده و وضعیت موجود که حدود 85 درصد آن خانمها هستند، طبق استقبال خود دانشجویان و امتیازات علمی بوده است. در پذیرش نهایی نیز ملاک قبولی به تاکید دانشکده و دانشگاه، ترکیبی از نمره کتبی و شفاهی بوده و جمع بندی امتیازات و تهیه لیست نهایی نیز توسط سازمان سنجش صورت گرفته است. لذا برای منصفانه تر بودن نتیجه، از اکتفا به صرف نمره مصاحبه خودداری شده است.

2. با آنکه طبق قوانین، جانبازان و ایثارگران عزیز از تسهیلاتی در پذیرش برخوردارند، تاکنون همه پذیرفته شدگان اعم از داوطلبان عادی یا جانباز و ایثارگر، در رقابتی عادی و بدون استفاده از سهمیه پذیرفته شده اند. 

3. نظر به محدودیت تعداد پذیرفته شدگان این رشته در کل کشور، دانشکده هر سال شرمنده عزیزانی است که به دلیل محدودیت سقف پذیرش، از پیوستن به جمع دانشجویان باز می مانند. استقبال خوب و پرشور داوطلبان از گرایشهای مختلف علمی به این حوزه مطالعاتی موجب پدید آمدن فضایی رقابتی شده است. در عین حال، دانشگاه ادیان برای حل این مشکل در سال گذشته موفق شد با رایزنی با مسوولان محترم، سقف پذیرش را به میزانی افزایش دهد.

4. علاوه بر سهمیه اعلام شده، برای هر دوره امکان پذیرش یک دانشجو زیر عنوان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری هست. در مقطع ارشد تعداد افرادی که میتوانند از این امتیاز استفاده کنند بیشتر است. مربیان دانشگاهها نیز خارج از سهمیه های فوق میتوانند به جمع دانشجویان دکتری بپیوندند.

5. مصاحبه های دکتری در دانشکده زن از شانزدهم تیرماه به بعد طبق اطلاع قبلی از طریق سایت و پیامک انجام خواهد شد.

6. برای آگاهی از آخرین اطلاعات در خصوص پذیرش و دیگر موضوعات به سایت دانشگاه ادیان و نیز سایت دانشکده زن و خانواده به نشانی زیر مراجعه فرمایید:

Urd.ac.ir

Fwf.urd.ac.ir

7. پاره ای توضیحات در خصوص رشته مطالعات زنان در ویژه نامه منتشره دانشکده زن ذکر شده است. برای مطالعه مندرجات آن به سایت دانشکده زن مراجعه نمایید. لطفا مطالب و ملاحظات و سوالات خود را از طریق ایمیل adyan.ac@gmail.com با ما در میان گذارید. موفق باشید.نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز