دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

اطلاعیه مهم در خصوص آزمون تافل تخصصی

 
تاریخ انتشار: 1397/03/05    تعداد بازدید: 484

اطلاعیه مهم در خصوص آزمون تافل تخصصی

آزمون تافل تخصصی دانشکده زن و خانواده برای اولین بار به موازات آزمون تافل عمومی به صورت تخصصی برگزار می شود. 

*** قابل توجه دانشجویان دکتری و ارشد مطالعات زنان****

 

نکاتی چند درباره دوره تافل تخصصی و آزمون آن

 

  1. دوره ویژه زبان تخصصی (تافل تخصصی) دوره ای است که مطابق مصوبه 282/97 مورخ 22/01/1397 شورای آموزشی دانشگاه برای داوطلبان اخذ مدرک دکتری متناسب با رشته تخصصی آنها برگزار می شود. مهمترین مزیت این دوره، گذراندن آزمون تافل و نیز تسلط بیشتر بر منابع مطالعاتی است. این دوره به طور آزمایشی و یک بار،  به موازات آزمون تافل عمومی برگزار می شود و دانشجو در انتخاب آن آزاد است. در صورت موفقیت دوره، امکان تکرار آن هست.
  2. در طول دوره حدود دویست صفحه از متون تخصصی مختلف و متناسب با رشته توسط استادان با تجربه بررسی و مورد گفتگو و بحث قرار می گیرد.
  3. این دوره با حجم تقریبی 90 ساعت و طی دو ماه و ظرف دو روز در هفته و هر هفته 14 ساعت کلاس برگزار می شود. در صورت تمایلِ دانشجویان و به نصاب رسیدن تعداد متقاضیان، می توان دوره ها را به صورت یک روز در هفته و در مدت طولانی تر برگزار کرد. ضمناً همین دوره ها را می توان به طور غیر حضوری برگزار کرد که بعداً در مورد آن تصمیم گرفته می شود.
  4. این دوره با هدف اصلی افزایش توان و تسلط دانشجویان به زبان تخصصی و آشنایی بیشتر با مبانی و اصول ترجمه و نیز گرامر کاربردی طراحی می شود. متون تخصصی شامل متونی در حوزه قرآن کریم، مطالعات زنان و حقوق خانواده است.  
  5. اولین دوره به یاری خداوند بعد از ماه مبارک (اوایل تیرماه) شروع خواهد شد و پیش از مهر ماه (با لحاظ آزمون آن) پایان می یابد. برای ثبت نام کافی است فرم ثبت نام اولیه را پر کرده و ارسال نمایید یا با دفتر دانشکده با داخلی 257 تماس بگیرید. 
  6. دانشجویان ارشد نیز می توانند در این برنامه شرکت کنند. قبول شدگان این دوره دیگر نیازی به نمره زبان عمومی دانشگاه ندارند و نمره آن بمنزله نمره زبان عمومی تلقی می شود.

افرادی که امکان ثبت نام اولیه حضوری را ندارند در اینجا کلیک کرده و فایل تکمیل شده را به آدرس M.k.shayan@gmail.com ارسال نمایند. 

برای دریافت فرم ثبت نام اولیه در اینجا کلیک نمایید. 

 نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز