دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب
FA
 

مشارکت دانشجویان مطالعات زنان در برنامه های بین المللی دانشگاه

 
تاریخ انتشار: 1397/02/31    تعداد بازدید: 333

مشارکت دانشجویان مطالعات زنان در برنامه های بین المللی دانشگاه

با همکاری دانشکده زن و خانواده و بخش بین الملل دانشگاه و رایزنی با دانشکده ادیان، درخواست و اعلام آمادگی چند تن از دانشجویان مطالعات زنان با ارسال رزومه مختصر برای شرکت در گفتگوهای آکادمیک اسلام و مسیحیت به سرانجام رسید.

با همکاری دانشکده زن و خانواده و بخش بین الملل دانشگاه، سرکار خانم هاشمی دانشجوی دکتری زن در ادیان در کنفرانس اسلام و مسیحیت در اتیوپی در تاریخ 24  اردیبهشت در شهر آدیس آبابا شرکت و مقاله خود را تحت عنوان جایگاه زن در اسلام و مسیجیت ارایه نمودند.

همچنین طبق توافق به عمل آمده، و ضمن رایزنی با دانشکده ادیان و بخش بین الملل دانشگاه، امسال یک نفر از دانشجویان دانشکده زن و خانواده در برنامه مشترک گفتگوهای آکادمیک اسلام و مسیحیت کاتولیک دانشگاه پادربورن و دانشگاه ادیان در شهر پادربورن آلمان از تاریخ 14 شهریور به مدت ده روز شرکت خواهد کرد. در این خصوص اطلاع رسانی فوری صورت گرفت و اسامی چهار تن از داوطلبان به بخش بین الملل معرفی شد که یکی مورد تایید قرار گرفت، با این امید که ان شاء الله شاهد برگزاری نشستهای و کنفرانسهای خاص مطالعات زنان در داخل و خارج کشور باشیم و این دو برنامه نقطه آغاز برنامه های بعدی باشد.

دانشکده زن ضمن آرزوی توفیق برای این عزیزان، از همه دانشجویان رشته دعوت میکند که در برنامه های مختلف بین المللی در کشور و بیرون در آینده مشارکت جدی داشته باشند. خوشبختانه با ارتباطات و تعاملات خوب دانشگاه با فضای خارج کشور و نظر به اهمیت موضوعات زن و خانواده در نشستهای بین المللی، فرصتهای زیادی برای حضور در مجامع بین المللی وجود دارد که خوب است همه عزیزان از همین حالا به فکر آمادگی برای ارایه باشند. تقویت مهارتهای زبانی در گفتگو و مقاله نویسی و ارایه قوی از شرایط مهم برای شرکت در این گونه نشستهاست. یکی از مطالب مهم در این میان اهمیت شناخت ادیان است که خوشبختانه دانشکده در قالب واحد درسی زن در ادیان موفق شده به خصوص برای گروه ارشد، دانش ادیانی عزیزان را تا حد زیاد و مورد نیاز بالا ببرد ولی در خصوص گروههای دکتری جدید این مشکل هست و باید با همفکری در خصوص رفع این نقیصه کوشید. البته حضور دانشجویان دکتری در کلاسهای ارشد این واحد بلامانع است و افزون بر این، در ضمن دروس زبان تخصصی تا حدی به این مهم پرداخته شده ولی باید بیش از این باشد.

ضمنا دو اتفاق مهم در حال بررسی نهایی است که به زودی اعلام می شود. اول در خصوص تافل تخصصی در کنار تافل عمومی است که خوشبختانه این موضوع با پیشنهاد و ابتکار دانشکده، با پیگیری زیاد در شورای آموزشی دانشگاه برای گروه مطالعات زنان به تصویب رسیده و رایزنیهای لازم با رییس محترم و جدید مرکز زبان آقای دکتر اصغری در حال انجام است و به نظر میرسد که برنامه تافل تخصصی بعد از ماه مبارک شروع خواهد شد و امید میرود که داوطلبان در همان تابستان بتواند با طی این دوره هم مساله تافل را حل کنند و هم در ضمن آن، تواناییهای خود در زبان تخصصی را افزایش دهند و دو مزیت را همزمان کسب کنند. شاید حضور دانشجویان ارشد نیز در این برنامه بی مشکل باشد و همین جایگزین بعضی برنامه ها شود. 

دوم جلسات گتفگو به زبان انگلیسی با محوریت موضوعات مورد نیاز در کنفرانسهاست که فرصت خوبی برای ارایه و گفتگو و بحث به همه میدهد. این نشستها را ان شاء الله بعد از ماه مبارک شروع خواهیم کرد. برای علاقه مندان زبان عربی نیز این فرصت هست که با توجه به حضور استادان خوب و شایسته در دانشکده و دانشگاه جلسات گفتگوی علمی به زبان عربی نیز برگزار شود. 

ضمنا با توجه به رایزنی با بخش بین الملل و درخواست مسوول محترم آن، دانشکده زن و خانواده از کلیه دانشجویان علاقه مند دعوت میکند که سوابق علمی و میزان تسلط خود به زبان و حوزه مطالعاتی مناسب با نشستهای بین المللی در محور کلی زن در اسلام و دیگر ادیان (با نگاه توصیفی و نیز تطبیقی) را از طریق ایمیل زیر ارسال کنند تا در برنامه های بعدی از توان علمی دیگر عزیزان بهره مند شویم.

adyan.ac@gmail.com

 

آخرین نکته مهم این است که برنامه های فوق العاده زبان در ترم تحصیلی و غیر آن را کاملا جدی بگیرید  

طاعات و عبادتتان در ماه مبارک رمضان ماه خدا مقبول حق باد

بهروز حدادی.

 نظرات
نام
پست الکترونیک
کد امنیتی
Captcha
دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه نشریات دانشگاه
پست الکترونیک
فروش اینترنتی کتاب
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز